• ОД НАШАТА ФАРМА

  ДО ВАШАТА ТРПЕЗА

 • СЕКОЈ ПАТ

  ИСЕЧЕНО ПО ВАША ЖЕЛБА

 • НАЈВИСОК КВАЛИТЕТ

  ПО СВЕТСКИ СТАНДАРДИ

Нашата мисија

Посветеност. Квалитет. Доверба.
Ова се темелите над кои се основа РИМЕС.

Предводени од професионален тим, настојуваме со современото производство, европска технологија, искуство и стручност да Ви ги обезбедиме највкусните месни производи во Македонија. Примената на НАССР стандардот е само показател за увереноста која сакаме да Ви ја пружиме преку нашето производство.
Со преку 20 месарници низ цела Македонија, производите на РИМЕС Ви се лесно достапни.
Посетете нѐ и запознајте се со посветеноста на вработените во месарниците на Римес и уживајте во квалитетното месо и месни производи.

Производи

 • ЧАДЕНИ
  Римес месна индустрија го спојува традиционалниот начин на производство на чадени производи со модерната технологија за на Вашата трпеза да и понуди вкусен производ со уникатен мирис и префинета арома. Од свинска печеница и свински врат, преку Хамбуршка сланина до чадени пилешки филеа и копани, Римес Ви нуди вкусни чадени производи за сите Ваши сетила....
 • КОЛБАСИ
  Колбасите на Римес се создадени по традиционални рецепти од висококвалитетно месо со контролирано потекло и во целосно контролиран процес на производство, со уникатен вкус кој е надалеку познат....
 • ТРАЈНИ
  Сите гурмани знаат за трајните производи на Римес месна индустрија. Сите гурмани го знаат нивниот вкусот, за кој и самите зборат. Лесно препознатливи, со посебен вкус и мирис, трајните производи на Римес се создадени да ги разубават сендвичот, пицата или било кој друг оброк кој ќе го приготвите, без разлика дали ќе биде за Вас или Вашите најблиски....
 • СВЕЖИ
  Секогаш со квалитетни, свежи и вкусни месни производи од нашата фарма до Вашата трпеза. Со контролирано потекло по сите европски стандарди, дозволете ни да Ве увериме дека сте го направиле вистинскиот избор. За сите Ваши гурмански потреби и задоволства, Римес секогаш е тука за Вас....
 • БАРЕНИ
  Со сочен и лесен вкус, барените производи на Римес месна индустрија се вистинско гурманско доживување. За брз доручек, лесна вечера или за ужина во текот на денот, Римес Ви нуди широк избор на барени производи кои ќе ги задоволат Вашите барања за вкус и уживање....
 • ШУНКА
  Римес шунките се со препознатлив вкус, направени од посебно одбрана суровина, со изглед на кој не може да се одолее. Без оглед дали ќе вметнете парче шунка во својот сендвич, ќе приготвите предјадење за Вашите блиски или ќе ги употребите шунките во различни салати, со нивната нежна структура, извонредниот вкус и цврстиот состав, врвното уживање е загарантирано....

Специјални Понуди

 • RIMES-OFFER-TEMPLATE-CADENA-SVINSKI-KOLENICA
 • RIMES-OFFER-TEMPLATE-SVINSKA-KREMENADLA
 • RIMES-OFFER-TEMPLATE-SVINSKI-BUT
 • RIMES-OFFER-TEMPLATE-SVINSKI-PLESHKA

Рецепти