lessphp fatal error: load error: failed to find /newhome2/bmqmqbik/public_html/wp-content/themes/theme50934-1/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /newhome2/bmqmqbik/public_html/wp-content/themes/theme50934-1/style.less Маринада за јунешка плешка

Маринада за јунешка плешка

- Јунешка плешка од Римес
- Маслиново масло
- Лук
- Свеж босилек
- Свеж магдонос
- Свеж рузмарин
- Свежа мајчина душица
- Свежо оригано
- Вински оцет
- Сол и црн пипер
Во сад, измешајте ги сите зачини и лукот и истолчете за да се искомбинираат сите вкусови, па додајте ги маслиновото масло и оцетот. Со смесата премачкајте ја јунешката плешка и оставете да отстои преку ноќ.
#ЗаВкусотСеЗборува

Comments are closed.