Маринада со пиво за месо на скара

- Свински кременадли од Римес
- Пиво
- Соја сос
- Шеќер
- Ѓумбир
- Сол и црн пипер
Измешајте ги сите состојки и оставете да отстои преку ноќ пред подготовка.
#ЗаВкусотСеЗборува

Comments are closed.