Пилешки стекови од Римес со песто сос печени во релна:

- Пилешки стек
- Песто сос
- Домати (исечени на тенки парчиња)
- Моцарела
- Сол и црн пипер
Намачкајте ги пилешките стекови со песто сосот, зачинете и наредете ги на тава за печење. Одозгора наредете ги доматите и моцарелата и печете во релна.
#ЗаВкусотСеЗборува

Comments are closed.