Пилешки стек со Теријаки маринада

- Пилешки стек од Римес
- Соја сос
- Кафеав шеќер
- Јаболков оцет
- Масло за готвење
- Лук во прав
Измешајте ги сите состојки и оставете ги пилешките стекови да отстојат неколку часа, или идеално, преку ноќ.
#ЗаВкусотСеЗборува

Comments are closed.