lessphp fatal error: load error: failed to find /newhome2/bmqmqbik/public_html/wp-content/themes/theme50934-1/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /newhome2/bmqmqbik/public_html/wp-content/themes/theme50934-1/style.less Пилешко во кремаст сос

Пилешко во кремаст сос

- Пилешки стек од Римес
- Спанаќ
- Лук
- Хопла
- Сол и црн пипер
- Масло за готвење или путер
Исечете ги пилешките стекови на коцки. Пропржете го лукот во маслото, па додајте го исечканиот стек и зачинете. Откако добро ќе се запржи, ставете ја хоплата и оставете да се згусне. На 5 минути пред крајот додајте го спанаќот и послужете.
#ЗаВкусотСеЗборува

Comments are closed.