Споро печена јунешка плешка

- Јунешка плешка од Римес
- Кромид, лук и моркови
- Бело вино
- Говедска коцка за супа
- Путер
- Мајчина душица
- Сол и црн пипер
Ставете ги сите намирници во длабок сад за печење со капак и печете во релна покриено околу 4 часа (превртете го месото на половина печење).
#ЗаВкусотСеЗборува

Comments are closed.