lessphp fatal error: load error: failed to find /newhome2/bmqmqbik/public_html/wp-content/themes/theme50934-1/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /newhome2/bmqmqbik/public_html/wp-content/themes/theme50934-1/style.less Тестенини со пилешко полни со вкусови

Тестенини со пилешко полни со вкусови

- Тестенини
- Пилешки стек од Римес
- Кромид, лук, сушени домати и рукола
- Хопла
- Сол, црн пипер и буковец
Сварете ги тестенините. Истовремено, на загреана тава испржете го пилешкиот стек. На стекот додајте ги ситно сецканиот кромид и лук и пропржете додека не добијат златна боја, па додајте ја хоплата и зачините. Сервирајте со тестенините, заедно со доматите и руколата. Уживајте!
#ЗаВкусотСеЗборува

Comments are closed.