lessphp fatal error: load error: failed to find /newhome2/bmqmqbik/public_html/wp-content/themes/theme50934-1/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /newhome2/bmqmqbik/public_html/wp-content/themes/theme50934-1/style.less Јунешки ролат

Јунешки ролат

- Мелено јунешко месо од Римес
- Јајца
- Сув леб и млеко
- Ситно сецкани кромид и лук
- Кечап
- Оригано и босилек
- Сол и црн пипер
Во сад, натопете го сувиот леб со млекото и оставете да омекне. На тоа додадете ги сите останати состојки и добро измешајте за да се соединат. Од смесата формирајте ролат и печете. Ролатот сервирајте го топол.
#ЗаВкусотСеЗборува

Comments are closed.